Mine avalehele Liigu põhisisu juurde

Kauaoodatud kevad!

Vladislav Veližanin | Ajakiri Sinuga peatoimetaja

KUULA ARTIKLIT

Vladislav Veližanin. Pilt: Erakogu

Meie ajakirjal on traditsiooniliselt välja kujunenud erinumbri, sügisnumbri ja kevadnumbri formaadid. Erinumbriga võtame fookusesse konkreetsed teemad nagu harvikhaigused või kohalike omavalitsuste roll vajaduspõhise abi osutamisel. Käesoleva väljaande eesmärk on aga tuua esile rida hiljutisi arenguid, lootustandvaid algatusi ja meie inimeste lugusid.

ÜRO puuetega inimeste konventsiooni täitmine Eestis, mille kohta esitasime oma variraporti, on jätkuvalt tähtis teema EPIKoja võrgustiku jaoks. Riigi esindajad eesotsas sotsiaalkaitseminister Signe Riisaloga, kelle ülesanne on konventsioonist lähtuvalt tagada erivajadustega inimestele võrdseid võimalusi, kirjutavad meie kevadnumbris oma tööplaanidest ligipääsetavuse, puuetega inimeste toetamise, erihoolekande ja teiste valdkondade osas.

Kevadnumbri esikaane persoon on Eesti Puuetega Inimeste Fondi pikaajaline nõukogu esimees Toomas Sepp. Olles samal ajal kasvatanud üles kaks kuulmispuudega last, on ta aastaid teinud EPIFondi nõukogu juhina eeskujulikku tööd puuetega inimeste võrgustiku heaks, panustades vabatahtlikult meie organisatsioonide hüvanguks oma aega ja teadmisi. Pikemat usutlust Toomasega võib lugeda ka meie digiajakirjast, mis on leitav aadressil sinuga.epikoda.ee

Ei saa mainimata jätta ka koroonaviiruse kriisi, mis on tekitanud ääretult palju kahju inimestele üle maailma. EPIKoja tegevjuht Anneli Habicht kirjutab sellest, kuidas eesti puuetega inimesed koroonaviiruse levikust tingitud piirangutega toime tulid; võõrkeelte õpetaja Ryan Sandberg Viljandist jagab HEV laste distantsõppekogemusi ning MTÜ Peaasjad projektijuht Sandra Liiv tuletab meelde vaimse tervise eest hoolitsemise põhitõdesid.

Tänan kõiki kaasautoreid ja teid, head lugejad, tähelepanu ja kaasamõtlemise eest kevadnumbri koostamisel. Tegemist on ühtlasi esimese Sinuga väljaandega, mida oli võimalik otse koju tellida. Aitäh kõigile, kes kasutasid seda uut võimalust!

Olge terved ja head kevadet teile!